אודות המכללה למיסים ולחשבונאות

המכללה למיסים ולחשבונאות נוסדה בשנת 1996 ע"י עורך דין יניב גבריאל ומאז ועד היום היא מעבירה את קורס חשבי שכר לרבות ימי עיון לחשבי שכר בכירים והפכה להיות הבית החם לחשבי שכר בכירים. קורס חשבי שכר של המכללה מועבר באישורה ופיקוחה של לשכת רואי החשבון בישראל ומאפשר לכם לקבל הכשרה מקצועית ומקיפה בקורס חשבי שכר מזורז תוך 5 חודשים בלבד לרכוש מקצוע מבוקש ולהתברג בשוק העבודה עם שכר מעל הממוצע הארצי.

קורס חשבי שכר לחרדים של המכללה למיסים ולחשבונאות

תהיתם לעצמכם פעם מי הוא זה האחראי לחשב את המשכורת של העובדים בעסק בכל חודש? במידה וכן אנחנו כאן כדי לענות לכם על השאלה. בעלי המקצוע האחראים על חישוב משכורות עובדים בעסקים וחברות נקראים חשבי שכר. חשב השכר בכל עסק הוא זה האחראי על כלל היבטי שכר העובדים בעסק. מעבר לחישוב משכורות העובדים בעסק חשב השכר מבצע עוד משימות חשובות רבות עליהן נפרט בהמשך. 

כדי שחשב שכר יוכל להעניק שירות שירות איכותי ומקצועי עליו להכיר באופן מקיף את כלל החוקים והתקנות השונות אשר נוגעות לזיכוי וניכוי משכורות של עובדים בעסק, בעקבות כך חשב שכר הינו מקצוע אותו יש ללמוד באופן ספציפי כחלק מקורס חשבות שכר.

האם כל אחד יכול לעסוק בחשבות שכר?

לא, לא לכל אחד יש את האפשרות לעסוק בחשבות שכר במדינת ישראל. כדי שאדם המעוניין לעסוק בחשבות שכר יוכל לעשות זאת, עליו להחזיק בתעודת חשב שכר רשמית אשר בלעדיה לא ניתן להעניק שירותי חשבות שכר. את תעודת חשב שכר הרשמית מקבל כל מי שעבר בהצלחה את המבחנים הייעודים אותם עורכת לשכת יועצי המס בישראל. 

בכל שנה יותר ויותר אנשים מחליטים לגשת לקורס חשבי שכר לצורך הכנה עצמית למבחנים הרשמיים אותם יש לעבור וגם כדי להתכונן לעיסוק בתחום בעתיד, מרבית המשתתפים בקורסים של חשבות שכר סיפרו כי בזכות הקורס הם הגיעו הרבה יותר מוכנים למבחנים והרגישו הרבה יותר בטוחים בעצמם. כמו כן במסגרת הקורסים המשתתפים לומדים כיצד להשתמש בתוכנות חשבות שכר ובכך הם צוברים ניסיון מעשי שישמש אותם בהמשך דרכם. 

מהן משימותיו של חשב שכר בעסק?

משימותיו של חשב השכר בעסק הן רבות ומגוונות מאוד, תחום חשבות השכר הינו תחום מאתגר המצריך אחריות רבה. חלק מהתחומים עליהם חשב השכר בעסק לוקח אחריות הם: הפרשה לקרנות פנסיה וקרנות השתלמות ,הפקת תלושי שכר לעובדים בעסק, העברת תשלומים לרשויות ולגופים רלוונטיים, פיצוי עובד במקרה של פיטורים ועוד שלל תחומים חשובים.